Detaylar

Kategori Popüler Bilim
Yayıncı Alfa Basım Yayım Dağıtım
Liste Fiyatı 39.00
Format Kitap
Barkod 9786051714363
Yayın Tarihi 2017-01-13
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 585
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

Bilinç Açıklanıyor; Felsefesi ve Bilimiyle Bilinç

Belki de Descartes'ın meseleyi gayet başarılı bir şekilde hallettiğine karar kıldıkları için, felsefeciler bugün düşünen bir şey olarak kendi varlıklarını kanıtlamak konusunda daha az kafa yoruyorlar. Peki, hiçbir şey değil de fıçıdaki bir beyinseniz? Belki de hep fıçıdaki bir beyin oldunuz! Eğer öyleyseniz, içerisinde bulunduğunuz tatsız durumu algılayabilir misiniz?

Daniel Dennett geleneksel ve sağduyuya dayalı Kartezyen bilinç modelini reddediyor, buna karşın, sinirbilim, psikoloji ve yapay zekâ alanlarından elde edilen zengin bilgiye dayanarak yeni bir model ortaya koyuyor. Dennett'in vurguladığı gibi, Yalnızca bilinçli olayları bilinçdışı olaylar bağlamında açıklamış olan bir kuram, bilinci tam olarak açıklayabilir.

Ufuk açıcı yeni fikirlerle dolu... Richard Dawkins

Bilinç hakkında gündelik düşünceleri yıkarken Dennett meseleye radikal bir bakış açısı getiriyor. Bilinç Açıklanıyor'un uzun yıllar boyunca okunacağına inanıyorum.
Douglas R. Hofstadter

Çok başarılı bir bilimsel yaklaşım. İnsanlar, hayvanlar ve makinelerle ilgili olağanüstü bilgiler içeriyor. Thomas Nagel

Bilinç üzerine harika bir meditasyon.
Howard Gardner

Dennett'in açıklaması tek kelimeyle dahiyane, hem profesyonel hem de genel okuyucuyu hedefliyor; gördüklerim arasında en iyi örnek. New York Times

Emeği Geçenler

Yazar   : Daniel C. Dennett
Çevirmen   : Sibel Kibar

Satış

39.00
Liste Fiyatı : 39.00
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim