Detaylar

Kategori Mantık
Yayıncı Alfa Basım Yayım Dağıtım
Liste Fiyatı 32.41
Format Kitap
Barkod 9786051068343
Yayın Tarihi 2014-02-01
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 690
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

Darwin'in Tehlikeli Fikri; Evrim ve Hayatın Anlamı

Dennette göre Darwinin doğal seçilimi akılsız, mekanik algoritmik işlem olarak tanımlaması, evrimin bütün meyvelerinin algoritmik bir süreç sonucu ortaya çıktıklarını vurgulaması bu düşüncesi, Darwinin tehlikeli fikridir.
Darwinin doğal seçilime bağlı evrim kuramı beni her zaman çok heyecanlandırmıştı; ama seneler içinde onun büyük düşüncesinden duydukları rahatsızlığı gizleyemeyen, kusur arayıp işi azarlama boyutuna vardıran kuşkuculuktan tutun, açıkça düşmanlığını ilan edenlere kadar hayret uyandıran bir düşünür topluluğunu karşımda buldum. Bunlar yalnız sıradan insanlar ve dindar düşünürlerden ibaret olmayıp, Darwinin yanılgı içinde olduğunu söylemeyi tercih eden laik filozofları, psikologları, fizikçileri ve hatta biyologları kapsıyordu. Bu kitap Darwinin düşüncesinin neden bu kadar güçlü olduğu, yeni bir temel üzerinde ve sevgi dolu bir görünüş içinde şekillenen hayatın bize nasıl umut aşılayabileceği hakkındadır. Daniel C. Dennett

Bir soluk taze hava. Carl Sagan
Son derece pırıl pırıl bir kitap. Yaratıcı anlamda okuyucuyu yeni entelektüel yüksekliklere taşıyor. Eleştiri anlamında da tam manasıyla tahripkâr.
Richard Dawkins, Gen Bencildir kitabının yazarı

En özgün ve en çok okunan filozoflarımızdan biri.... Çok uzun bir zaman sonra analitik bir filozof ortaya çıkıyor ve profesyonel titizliğini romantik bir ruh haliyle, hayat dolu bir düş gücüyle ve de mizah anlayışıyla birleştirip alt disiplinini ipotekten kurtarıyor.
Richard Rorty, Lingua Franca
Dennett nadir özgünlüğe, titizliğe ve akla sahip bir filozoftur. Bu kitapta filozofların dolu dolu yapmak zorunluluğunda oldukları bir işi yapıyor: Bilim içindeki kavramsal karışıklıkları temizlemek. Jim Holt, The Wall Street Journal

Emeği Geçenler

Yazar   : Daniel C. Dennett
Çevirmen   : Aybey Eper B.Kılıç

Satış

32.41
Liste Fiyatı : 32.41
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim