Detaylar

Kategori İslam Kültürü
Yayıncı Timaş Yayınları
Liste Fiyatı 20.00
Format Kitap
Barkod 9786050816549
Yayın Tarihi 2017-08-22
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 2.Baskı
Sayfa Sayısı 192
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

Kulluk Kitabı

Bir asır önce tespit ettiği problemler ve getirdiği çözümlerle günümüz meselelerine ışık tutan bir tefekkür insanıdır Muhammed İkbal. Bu manada asrının adamı değildir. Genelde tüm insanlığa, özelde yabancı esareti altındaki Hint Müslümanlarına hitap ederken imanının bütün kudreti, aşkının bütün heyecanı ile feryat eder Etrafındaki insanların duygu ve düşünceleri onda yoktur. O sadece gönül denilen mukaddes cevhere sahip olmakla yetinir. Mal, mülk, dünya emelleri ona yabancıdır.

Davası bugün de tüm insanlığa İslamın hür, asil ve kahraman ruhunu aşılamak olan İkbalin Kulluk Kitabı, Hicaz Armağanı, Yeni Gülşen-i Râz, Kulluk Kitabı ve Musa Vuruşu isimli eserlerinden oluşuyor. İkbal, Hicaz Armağanında, bir deve üzerinde duygu ve düşünceleriyle baş başa hayalen hacca giderken çeşitli mevzuları kaleme aldığı dörder mısralık kıtalara yer verir.

Yeni Gülşen-i Râz, İkbalin gönül suallerine gönülden cevap veren bir şaheserdir. Kulluk Kitabında, İkbalin 1959 yılında Hilal Mecmuasında yayınladığı bazı yazılarına yer verilmiştir.

Musa Vuruşu, İkbalin hayatında yayınlanan son Urduca şiir mecmuasıdır.

Emeği Geçenler

Yazar   : Muhammed İkbal

Satış

20.00
Liste Fiyatı : 20.00
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim