Detaylar

Kategori Tarih - Diğer
Yayıncı Timaş Yayınları
Liste Fiyatı 42.50
Format Kitap
Barkod 9786050802764
Yayın Tarihi 2017-08-23
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 3.Baskı
Sayfa Sayısı 400
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 215

Türk Dış Politikası Tarihi

Prof. Dr. Kemal H. Karpat'ın kalemiyle, günümüzde de hâlâ tüm sıcaklığıyla siyasi gündemi meşgul eden temel konulardan biri olup kökleri Osmanlı İmparatorluğundan Türkiye Cumhuriyetine kadar uzanan Türk dış politika tarihi üzerine muhteşem bir çalışma

Kemal H. Karpat, Türk Dış Politikası Tarihi adlı bu kitabında, Türkiyede hâlihazırda var olan Türk dış politika tarihini, kendine has üslubuyla yaptığı dikkat çekici analizler eşliğinde anlatmayı tercih ediyor ve konuyu Osmanlı İmparatorluğunun son döneminden başlatıp günümüze kadar getirerek, her döneme ışık tutan en önemli olayların temellerine iniyor.

Avrupada Osmanlı yönetim politikalarından, Osmanlı İmparatorluğunun Birinci Dünya Savaşına girişi ve bunun ardından cereyan eden hadiselerin günümüze ulaşan etkilerine, Cumhuriyetle beraber Türkiyenin Arap dünyası ve İsraille ilişkilerinden Kıbrıs üzerinden Enosis trajedisine kadar pek çok konu ve Osmanlının son dönemlerinden AKPnin gerçekleştirdiği açılımlar, Arap Baharı, Kıbrıs ve AB gibi nokta atışı hususlar Kemal Karpatın geniş tarihsel bilgi birikiminin süzgecinden geçiriliyor.

Dahası güncel yazı ve röportajlar içeren kitabın üçüncü bölümü, gündemden hiç düşmeyen Ermeni meselesi ve bu konuya nasıl yaklaşmamız gerektiği hususu, Türkiyenin AB ile olan ilişkileri ve uzun Avrupa yolculuğu ile ilgili Kemal Karpattan mutlaka okunması gereken anekdotlar içeriyor.

Emeği Geçenler

Yazar   : Kemal H. Karpat

Satış

42.50
Liste Fiyatı : 42.50
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim