Detaylar

Kategori Türk Dünyası
Yayıncı Alfa Basım Yayım Dağıtım
Liste Fiyatı 21.30
Format Kitap
Barkod 9786051067407
Yayın Tarihi 2017-07-10
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 24.Baskı
Sayfa Sayısı 230
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 195

Vatikan ve Tapınak Şövalyeleri

İhraç malı olarak sadece Dualar ve Emirleri olan bir devletin, dünyanın en kalabalık topluluğunu yönetip dünyanın en zengin devletlerinden biri ola­bilmesi Vatikan Mucizesinden başka hangi kelimelerle tanımlanabilir ki?
2000 yıldır ayakta kalan Hıristiyanlık ve onun en güçlü temsilcisi Vatikan'ın gücünün kaynağı nedir?

Tarihte nice hanedanlar gelip geçmiş, nice devletler kurulup yıkılmışlar, nice barış antlaşmaları en çok 40-50 yıl dayanabilmişken, Papalık {*ütün bu altüst oluşlardan kendini koruyup ayakta kalmayı başarmıştır. Üstel.K bunu, tüm bu olayları kenarda durup seyrederek değil, tam tersine bütün çalkan­tıların ve sorunların tam ortasında yer alarak başarmış ve kaybedenler daima başkaları olmuştur.

Vatikan ve Tapmak Şövalyeleri'nde Aytunç Altındal dünyanın siyasal, eko­nomik ve askeri güçler dengesinde önemli bir yere sahip olan Vatikan'ı, yüzyıllar boyunca Papalara hizmet eden ve Malta Şövalyeleri aracılığıyla bugün de varlığını sürdüren Tapınak Şövalyelerini anlatıyor. 1453'te tarih sayfalarından silinen Bizans'ın günümüzdeki devletsiz imparatoru Paleolog
Hanedanı, bağlı oldukları Şövalye tarikatları ve Tapınak Şövalyelerinin inisiyatifinde yürüttükleri gizli faaliyetleri Türkiye'de ilk kez bu kitapla açıklanıyor.

Emeği Geçenler

Yazar   : Aytunç Altındal

Satış

21.30
Liste Fiyatı : 21.30
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim