Detaylar

Kategori Sendika - Sivil Toplum Örgütleri
Yayıncı Metis Yayıncılık
Liste Fiyatı 14.50
Format Kitap
Barkod 9789753425087
Yayın Tarihi 2005-02-00
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 296
Kapak
Kağıt
Boyut 130 X 195

Barışı Hayal Etmek

Evrensel Kültürler Akademisi 19-20 Aralık 2002 tarihinde, Nobel Barış Ödülü sahibi Elie Wiesel´in başkanlığında barış üzerine bir forum düzenledi. Barışı Hayal Etmek, aralarında Paul Ricoeur, Julia Kristeva ve Umberto Eco gibi isimlerin de yer aldığı çok sayıda yazar, bilimci ve düşünürün katkılarıyla gerçekleşen bu forumun tutanaklarıyla hazırlandı. İkinci Körfez Savaşından kısa süre önce yapılan toplantı, içerdiği ve dışarda bıraktıklarıyla dünyamızın vardığı noktaya ışık tutuyor.
Ne umabiliriz? Barışı nasıl hayal edebiliriz? Kitaptaki tartışmalar, barış sözcüğünün, barış arayışında olduğunu söyleyen kişilerce bile ne kadar yanlış kullanıldığından Avrupa´nın barışın merkezi olmaya niye bunca uzak kaldığına kadar pek çok konuda düşünmemizi sağlıyor. Özellikle filozofların ve edebiyatçıların katkılarıyla barışı tahayyül etmek için ipuçları sunuyor.
Dünyanın barış aktivistlerine çok muhtaç olduğu bu çağda, imkânları ve sınırlılıkları sergileyerek, hem barışa giden yolun zorluğunu hatırlatmak hem de barış yolunda atacağımız adımlarda düşünmemiz gerekenlerin bir dökümünü yapmak için yayımlıyoruz bu kitabı.

Emeği Geçenler

Yazar   : Françoise Barret-Ducrocq
Çevirmen   : Devrım Çetınkasap

Satış

14.50
Liste Fiyatı : 14.50
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet

Temin Süresi: 2 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim