Detaylar

Kategori Deneme
Yayıncı Can Yayınları
Liste Fiyatı 16.67
Format Kitap
Barkod 9789750733109
Yayın Tarihi 2016-10-25
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 256
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

Dışarıdan Kıyıdan Konuşmalar

Sıra arkadaşı insanın önünde durmaz, arkasında da. Yanında durur. Böyle, yan yana durur işte. Siz yan yana dururken başınızdan olaylar geçer. Hayat denen sıkıcı derste bir aralık kollarsın hep gördün mü? demek için...
...
Yokluklarda, yoksunluklarda yoklama yapacağı tutar hayatın. Eksik yazılmasın diye o, atarsın kendini ortaya. Yalanlar, masallar, hikâyeler; oyalarsın zamanı. Ne yapar yapar eksik dedirtmezsin sıra arkadaşın için. Sonra bir aralık bulup yine, Gördün mü? dersin, iki kişi olunca nasıl idare ediyoruz birbirimizi.

Kendi öykülerimizi nerelerden devşirirsek devşirelim, bir başka büyük öykünün parçasıyız aynı zamanda. Gözümüzü çevirip ?dışarıya baktığımızda, öykümüzü birlikte sürdürecek başkaları var. Ya da öykümüzü onlara karşın sürdüreceğimiz diğerleri. Yaşam bazen uzlaşmaların, çoğunlukla çatışmaların alanı. Ece Temelkuran, Dışarıdan - Kıyıdan Konuşmalar'da bize yıllar önce yazdığı yazılarında bugüne ilişkin kaygılarını anlatıyor. Yaşamın bu kaygıları haklı çıkardığını düşünenler ya da o zamanlar bu kaygıları zaten paylaşmış olanlar, gördün mü? diyeceklerdir yanlarında duran sıra arkadaşlarına.

Emeği Geçenler

Yazar   : Ece Temelkuran

Satış

16.67
Liste Fiyatı : 16.67
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet

Temin Süresi: 2 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim