Detaylar

Kategori Siyasal Hayat - Dünya
Yayıncı Metis Yayıncılık
Liste Fiyatı 34.00
Format Kitap
Barkod 9789753425155
Yayın Tarihi 2015-11-05
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 2.Baskı
Sayfa Sayısı 360
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 130 X 195

Dünya Düzeni Nereye?; Amerikan Emperyal Jeopolitikası

Dünyanın egemen devletler düzeni sona mı eriyor?
Bugünün dünyasında yurttaş olmak ne demek? Bir Birleşmiş Milletler var mı gerçekten? ABD'ye Faşizm mi geliyor? Nasıl engellenebilir ABD?
Uluslararası hukuk, teröre karşı savaşın kurbanı mı olacak? Dünyayı şirketler mi yönetecek? Şirket küreselleşmesi nasıl engellenebilir? Uluslararası politikaya nasıl müdahale edilebilir?
Dünya düzeninin değişmesinde dinin rolü nedir, ne olmalıdır? İnsani bir küresel yönetişim için ne yapmalı? Küresel bir adalet mümkün mü, nasıl?
Richard Falk, uluslararası hukuk ve barış girişimleri alanında aktif görevler üstlenen uzman ve üretken bir akademisyen. Dünyanın 21. yüzyıla çok kötü bir başlangıç yaptığını düşünen ve mevcut durumu küresel faşizm olarak gören yazar, bu gidişatı durduracak zenginlikte yaratıcı direniş ve değişim güçlerinin ortaya çıkacağını umut ediyor:
Bulunduğumuz anın gelecek konusunda daha fazla sorumluluk paylaşmayı gerektirdiğini anlayanlarımızın sayısı durmadan artıyor. Dünya tarihinin gidişatını değiştirmek ya da Amerikan iktidarını dizginlemek kolay olmayacak. Ne kadar başarı şansımız olduğu hesabıyla değil, neyin doğru ve zorunlu olduğuna dayanarak çaba sarfetmemiz gerekiyor. Engeller çok büyük göründüğü, fakat davamız da bir o kadar haklı olduğu içindir ki yegane umut sonuçta siyasetin bir imkânsızı başarma sanatı olmalıdır. İnsanlık tarihi boyunca ileri doğru atılan en büyük adımlar, atılıncaya kadar hep 'imkansız' göründü.

Emeği Geçenler

Yazar   : Richard A. Falk
Çevirmen   : Nusret Avhan;Neşenur Domaniç

Satış

34.00
Liste Fiyatı : 34.00
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet

Temin Süresi: 2 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim