Detaylar

Kategori Türkiye - Yakın Tarih
Yayıncı Ötüken Neşriyat
Liste Fiyatı 20.00
Format Kitap
Barkod 9789754377262
Yayın Tarihi 2009-06-01
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 195
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 120 X 195

Milliyetçilikte Yeni Arayışlar; Yahya Kemal (Hayatı ve Düşünce Dünyası)

Globalleşme Bu slogana yapışarak öylesine sözler ediliyor ki: Küreselleşen dünyada yalnız mı kalacağız? Bu muhteşem oluşumun dışında mı yaşayacağız? Milliyetçiliğin, hatta millî devletlerin vakti geçmedi mi?
Hayır, geçmedi! 21. yüzyılı da bu yapılarla geçireceğimizden kuşkunuz olmasın. Görmüyor musunuz: Krizler herkesi kendi derdine düşürüyor ve herkes yapması gerekenleri yapıyor; yani: Buhran küresel, ama gayret ve tedbirler millî!... İşte dünyanın katı ve yalın gerçeği!
Olay ve olguları, millî ölçü ve değerlerle kavrayıp yorumlamak!... Bu, zihin gücü ister; gayret, fedakârlık; adanmışlık gerektiren ülkücü kişilikler ister. Geçmiş asra bakın: Aydınlar kolaycı ve fikirler slogandan ibaret Sonuç ise hayal kırıklığı, ümitsizlik Bu, korkakların işidir. Bu tipler yükü omuzlamazlar, Ben varım diyemezler, sabırsızdırlar ve dirençsizdirler; çözümleri sorumluluk alanlarının dışında ararlar.
Artık yeni açılımlar gerek, zihinlerimize vurduğumuz yabancı hayranlığı ve düşünce tembelliği zincirlerini kırmamız gerek!
Bunu yapabilsek, yükselişte sınır tanımazdık
Elinizdeki kitap, bu doğrultudaki fikir ve değerlendirmelere bir katkı maksadıyla sunulmuştur.

Emeği Geçenler

Yazar   : Nevzat Kösoğlu

Satış

20.00
Liste Fiyatı : 20.00
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet

Temin Süresi: 2 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim