Detaylar

Kategori Hitabet - Söyleşi - Röportaj
Yayıncı Everest Yayınları
Liste Fiyatı 37.00
Format Kitap
Barkod 9789752891487
Yayın Tarihi 2018-09-18
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 5.Baskı
Sayfa Sayısı 362
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 230

Toprağımızın Kokusu; Filistin ve İsrail'in Sesleri

Kenize Mourad, Filistin-İsraîl ateşi arasında kalan kurbanların ölüm ve mülteci kamplarındaki zor hayatlarını, korkularını, ihtiyaçlarını bütün insanlığın adalet duygusuna ve vicdanin sunuyor.
Kenize Mourad, annesi Selma Sultan`ın hayatını yazdığı Saraydan Sürgüne romanı ile bütün dünyada tanınmıştı. Ortadoğu`da 15 yıl boyunca gazeteci olarak çalışan Kenize Mourad, romancı duyarlılığını gazetecilik deneyimiyle birleştirip ortaya çıkardığı Toprağımızın Kokusu`nda, altmış yılı aşkındır yaşanan Filistin-israil çatışmasını bu kez örnek bir kitapla sergiliyor: Akademilerin, devletlerin, resmi söylemlerin uzağında, halkın dilinden. Toprağımızın Kokusu, Filistin-israil dramını, barışı güçleştiren bütün nedenlerle birlikte ortaya koyarken, çatışmanın gerçek kurbanlarının sesleriyle ilk kez bu kadar gerçek ve çıplak olarak su yüzüne çıkarıyor. Siyasi analizleri ve genel önyargıları bir tarafa bırakan bu kitap, sözü her iki tarafın da anne-babalarına, erkek ve kadınlara, çocuklara veriyor.
Kenize Mourad bu kitabı hazırlarken, Kudüs`ten Cenin`e, Gazze`ye, sömürge yerleşimlerine kadar bölgede ayak basmadık yer, dinlemedik insan bırakmamış. Bize onların hikâyesini anlatıyor. Kuşaklar boyu süren bu trajediyi bütün boyutları ve gerçekleriyle göstermek için istisnasız, ayrım yapmadan herkesle görüşmüş: Filistinliler, israilli Araplar, Yahudiler

Emeği Geçenler

Yazar   : Kenizé Mourad
Çevirmen   : M. Nedim Demirtaş

Satış

37.00
Liste Fiyatı : 37.00
Kazancınız : 0.00
 Favorilere Ekle
Ürün Tükendi.