Detaylar

Kategori Diğer
Yayıncı Timaş Yayınları
Liste Fiyatı 27.50
Format Kitap
Barkod 9786051142913
Yayın Tarihi 2019-11-01
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 4.Baskı
Sayfa Sayısı 240
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 215

Türkiye Sosyal Tarihinde İslamın Macerası

Alanında otorite olarak kabul edilen Ahmet Yaşar Ocak'ın Türkiye Sosyal Tarihi'nde İslamın yerine dair önemli bir çalışma. Ocak bu kitabında, 13. yüzyıldan başlayarak, görünürde siyasal ve kültüreş, ama temelinde Cumhuriyet'in kuruluşundan beri üstü kapatılan, merkezle çevre arasında İslam'la bir tür gecikmiş satıhaltı hesaplaşmanın yaşandığı günümüze kadar süregelen Türkiye tarihinde İslamın sergilediği panoramayı gözler önüne seriyor.

Türkiye Selçukluları ve Osmanlı'da İslam, İslami Bilimler ve Modernleşme, Günümüz Türkiyesi'nde İslami Düşünce, İslam Mitolojisi gibi makalelerin yanında, Kesikbaş, Tenasüh (Reenkarnasyon), Zendeka ve İlhad başlıkları altında üzerinde çok konuşulan ama bilgi sahibi olunmayan mevzulara açıklık getiriyor.

Kitap, Bernard Lewis'in tabiriyle başka hiçbir Müslüman millette olmadığı kadar benliğini İslama gömmüş bir milletin bu dinin kendi siyasal, toplumsal, kültürel yaşantısında ve özellikle de davranışlarını yönlendiren zihinsel dünyasındaki macerasını anlamaya hasredilmiş tespitlerden ve yorumlardan oluşuyor.

Emeği Geçenler

Yazar   : Ahmet Yaşar Ocak

Satış

27.50
Liste Fiyatı : 27.50
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet

Temin Süresi: 2 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim